-

PGE GKS

Bełchatów

Duże sukcesy naszych zapaśników

2034967472.pngPodczas Pucharu Polski Juniorów rozegranego w Wałbrzychu zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów Filip Kazimierczak wywalczył brązowy medal w wadze do 84 kg. Jest to najwyższe osiągnięcie Filipa w jego dotychczasowej karierze.

Początek zawodów dla podopiecznego trenera Andrzeja Olczyka był nieudany, gdyż nieoczekiwanie przegrał pierwszą walkę pomimo prowadzenia na punkty. Moment nieuwagi kosztował go przegraniem walki, co zamknęło mu drogę do walki o złoty medal. W dalszych walkach Filip walczył już jak natchniony, stoczył sześć pojedynków i dotarł do walki o brązowy medal. W tej siódmej walce o medal trafił na aktualnego Mistrza Polski, którego pokonał na punkty i zdobył swój upragniony krążek.

960472356.JPG

Dwa medale z międzynarodowego turnieju zapaśniczego w Warszawie przywieźli z kolei Mateusz Osowski i Piotr Zerka. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Janusza Włastowskiego spisali się bardzo dobrze a ich poczynaniom przyglądali się m.in. Andrzej Wroński i Andrzej Supron.

Mateusz Osowski walczył o złoty medal w turnieju, lecz niestety nie wygrał walki finałowej i musiał zadowolić się srebrem. Także tylko jednej porażki doznał Piotr Zerka, tyle że już na początku turnieju, co zamknęło mu rywalizację o złoto, ale powalczył i wywalczył brązowy medal.