-

PGE GKS

Bełchatów

Zwycięstwo w piątym sparingu

1207500903.pngW pierwszym sobotnim meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała ekipę Znicza Pruszków 2:1 (0:1). Bełchatowianie zapewnili sobie trzecia wygraną z rzędu dzięki skutecznej grze w ostatnim kwadransie gry.

Był to dla kadry "Brunatnych" piąty mecz kontrolny. Po ustawieniu personalnym widać, że powoli zbliżamy się do kształtu wyjściowej jedenastki na ligę, aczkolwiek przed nami jeszcze dwa sparingi i sztab może poszukać korekt. Czwarty zespół II ligi okazał się bardzo wymagającym rywalem a szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy na boisku duże tempo gry. To nie przekładało się jednak na stwarzanie wielu sytuacji bramkowych, oglądaliśmy więc dużo pojedynków i gry od "szesnastki" do "szesnastki".

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli pruszkowianie, kiedy to w 35. minucie Przemysław Kita najlepiej zachował się w naszym polu karnym i pokonał Pawła Lenarcika. Przez długie minuty bełchatowianie nie mogli znaleźć sposobu na defensywę gości. Dopiero w 76. minucie precyzyjnym strzałem z prawej strony popisał się Petr Zapalač. Piłka po rzucie wolnym wpadł po rękach bramkarza w krótki róg. Po chwili blisko pokonania Znicza był Łukasz Wroński, ale uderzył nad poprzeczką. Ten sam zawodnik popisał się jednak za chwilę bardzo silnym strzałem z biegu a futbolówka pofrunęła tym razem w długi róg. Golkiper gości był bez szans.

PGE GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 2:1