-

PGE GKS

Bełchatów

III Liga: Wygrana na wyjeździe

3407806961.JPG W rozegranym w Karczewie meczu 33. kolejki III Ligi łódzko-mazowieckiej młoda drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów pokonała miejscowego Mazura 3:2 (2:1). Obie drużyny kończyły to spotkanie w osłabieniu a samo spotkanie miało ciekawy przebieg.

Lepiej środowy mecz rozpoczęli bełchatowianie, którzy w 9. minucie wyszli na prowadzenie po debiutanckiej bramce Dawida Flaszki. Wyrównanie przyszło sześć minut później po trafieniu Trzaskowskiego. W 25. minucie na prowadzenie ponownie wychodzą zawodnicy rezerw PGE GKS, kiedy Paweł Zięba wykorzystuje rzut karny podyktowany po faulu na Macieju Łabędzkim. Mazur gra od tego czasu w dziesięciu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie siły na boisku się wyrównały, ponieważ za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Michał Sitarz.

Po zmianie połów karczewianie dość szybko, bo już w 55. minucie doprowadzili znów do remisu. Nasza drużyna do końca walczyła jednak o trzy punkty i w 89. minucie dopięła swego, kiedy najsprytniejszy w polu karnym Krystian Stolarczyk wbił futbolówkę do siatki rywala.

Mazur Karczew - PGE GKS II Bełchatów 2:3 (1:2)
Michał Trzaskowski 15, Radosław Filipczak 54 - Dawid Flaszka 9, Paweł Zięba 25 (k), Krystian Stolarczyk 89