-

PGE GKS

Bełchatów

Awans do ćwierćfinału utracony

457040037.jpgW meczu 1/8 Pucharu Polski PGE GKS Bełchatów uległ po dogrywce Chojniczance Chojnice 1:2 (0:1). Wyjazdowe spotkanie przyniosło dużo emocji, ale upragnionego awansu nasza młoda drużyna nie zdobywa.

Po sukcesach z lat 80. i 90. nasz klub od 2000 roku czeka na awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Nie udało się i tym razem przełamać tej passy, choć giekaesiacy walczyli do końca choćby o rzuty karne i szansę na przedłużenie swych nadziei.

Pierwsza połowa to przewaga bełchatowian w posiadaniu piłki, ale nie wynikała z niej przewaga w sytuacjach. To gospodarze stworzyli więcej zagrożenia a po złym wybiciu piłki przez Vaclava Cvernę i strzale z woleja Andrzeja Rybskiego objęli prowadzenie. Po przerwie już bardziej do głosu doszli "Brunatni". Najpierw obroniony przez Dominika Hładuna silny strzał Marcina Flisa, potem zmarnowana przez Szymona Stanisławskiego "setka" i wreszcie bramka z dystansu Szymona Zgardy dały nadzieję na odwrócenie losów meczu. W samej końcówce regulaminowego czasu gry w niesamowitych okolicznościach piłka nie wpadła do naszej bramki a po chwili sędzia odgwizdał tej części rywalizacji.

W dogrywce oba zespoły próbowały akcji zaczepnych i centr, ale nic tego wynikało. Piękną bramkę mógł zdobyć Stanisławski, który przy próbie strzału przewrotką nieczysto trafił w futbolówkę. Gdy wydawało się, że losy meczu i awansu będą się rozstrzygać w konkursie "jedenastek" Chojniczanka wyprowadziła zabójczą kontrę, po której Maciej Lisowski sprytnym strzałem pokonał Pawła Lenarcika. Przez ostatnie minuty podopieczni Rafała Ulatowskiego próbowali zagrażać gospodarzom, ale żadna bramka już w tym spotkaniu nie padła.

Chojniczanka Chojnice 2-1 pd. PGE GKS Bełchatów
Andrzej Rybski 25, Maciej Rogalski 114 - Szymon Zgarda 75

Chojniczanka: 12. Dominik Hładun - 17. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 9. Tomasz Lisowski - 6. Łukasz Kosakiewicz, 7. Paweł Zawistowski, 18. Jakub Mrozik, 5. Rafał Grzelak (101, 14. Dragan Jelič), 19. Bartłomiej Niedziela (58, 8. Maciej Rogalski) - 10. Andrzej Rybski (74, 15. Przemysław Czerwiński).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 8. Lukáš Kubáň, 18. Lukas Klemenz, 5. Václav Cverna, 46. Mateusz Szymorek (81, 25. Piotr Witasik) - 11. Łukasz Wroński (88, 9. Paweł Zięba), 6. Szymon Zgarda, 20. Patryk Rachwał, 94. Marcin Flis (72, 15. Hieronim Gierszewski) - 23. Cezary Demianiuk - 66. Szymon Stanisławski.

żółte kartki: Kieruzel, Biernat, Zawistowski, Hładun - Wroński, Demianiuk, Rachwał.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).