Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najbliższy mecz:
22. kolejka I ligi
ul. Gdańska 163
20.03.2016 r. 12:45

Zawisza

Bydgoszcz

-

PGE GKS

Bełchatów

Kibice spisali się na medal. Zakrętki przekazane

2386142472.JPGPonad 160 kilogramów plastikowych zakrętek zebrali kibice i pracownicy PGE GKS Bełchatów w ramach akcji pomocy dla 15-letniego Mateusza. Górniczy klub będzie kontynuował tę akcję  na wiosnę.


„Brunatni” włączyli się do akcji zbierania nakrętek przed ostatnim meczem rundy jesiennej, kiedy zaproponowali swoim kibicom bezpłatne bilety za przekazanie co najmniej reklamówki zakrętek po napojach. A ci stanęli na wysokości zadania i już od pierwszego dnia wypełniały się wielkie worki, które w poniedziałek zostały przekazane na murawie GIEKSA Areny przedstawicielom Centrum Kształcenia Praktycznego, które jest koordynatorem akcji w Bełchatowie z ramienia Fundacji Nauki i Kultury. 

- Dziękuję naszym kibicom za taki odzew i zebranie w stosunkowo krótkim czasie pokaźnej ilości zakrętek. Liczymy na to, że zbierzemy co najmniej 1/10 tego, co jest potrzebne. W klubie zużywamy dużo wody, zatem także będziemy je gromadzić a w rundzie wiosennej wrócimy do akcji, dlatego nasi sympatycy już mogą odkładać pakunki z nakrętkami, które później przekażemy CKP – powiedział Prezes Zarządu GKS „Bełchatów” S.A. Krzysztof Nowicki.

- Normalnie firmy recyklingowe płacą po 30 gr za kilogram nakrętek, ale za zbiórkę w ramach akcji charytatywnej dają po złotówce za kilo. Potrzebujemy zebrać pięć ton. Wierzę, że nam się uda, ponieważ oddźwięk jest bardzo dobry – powiedział z kolei dyrektor CKP Andrzej Jędrzejczyk, który odebrał zebrane przez sympatyków górniczego klubu wielkie worki zakrętek.

W przekazaniu nakrętek uczestniczył bohater całej akcji, czyli Mateusz Więcław wraz z mamą. Dla podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie była to druga wizyta na stadionie przy Sportowej 3, ponieważ niedawno obserwował na żywo mecz PGE GKS Bełchatów z Rozwojem Katowice.

Środki zebrane ze sprzedaży zakrętek zostaną przekazane na zakup maty z hydromasażem i inhalacją.

Materiał wideo w Twoja Telewizja Lokalna

4110022248.JPG

1188637304.JPG

2075722696.JPG


3309684706.JPG

Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie zachęca do zbierania plastikowych nakrętek. Można w ten sposób pomoc 15-letniemu bełchatowianinowi, który wymaga kosztownej rehabilitacji. Program „ZbieramyZakrętki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze” to akcja Fundacji Nauki i Kultury.

Jej pełnomocnikiem w powiecie bełchatowskim zostało Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, a patronat nad zbiórką objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Mateusz ma 15 lat, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, zwane schizencefalią, moczówkę prostą oraz na padaczkę objawową lekooporną z napadami częściowymi. Jak mówi jego mama, to wesoły chłopiec, pasjonują go samochody. Uwielbia oglądać wyścigi samochodowe i motocyklowe. Pomimo swojej choroby ma dużo energii i z chęcią uczęszcza do szkoły. Mateusz jeździ na wózku inwalidzkim i wymaga ciągłej rehabilitacji, do której niezbędna jest mata ozonowa – urządzenie do hydromasażu. Niestety, rodziców chłopca nie stać na zakup tak drogiego sprzętu, jego koszt sięga nawet 5 tys. zł.

Do zbierania nakrętek CKP zachęca szkoły z powiatu bełchatowskiego, instytucje i firmy oraz samych mieszkańców. - Nakrętki za pośrednictwem Centrum Kształcenia Praktycznego trafiają do Fundacji Nauki i Kultury, która za zebrane w ten sposób pieniądze kupi sprzęt rehabilitacyjny dla Mateusza. A jeśli akcja się powiedzie, to w przyszłym roku szkolnym będziemy zbierać na schodołaz, również dla Mateusza – mówi dyrektor CKP w Bełchatowie.

GKS-Wisla Plock

Punkt Obsługi Kibica (ul. 1 Maja - t. południowa)

14 - 20.03. nieczynny
693-364-466 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tabela I ligi

 

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY

Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY
belsport

© 2005-2013 GKS "Bełchatów" Spółka Akcyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: Arkadiusz Modliński.