Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najbliższy mecz:
22. kolejka I ligi
ul. Gdańska 163
20.03.2016 r. 12:45

Zawisza

Bydgoszcz

-

PGE GKS

Bełchatów

Kamil Kiereś przed testem z Zagłębiem

755214952.JPGDwudziestu czterech zawodników wystąpi w dzisiejszym, zamykającym pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej, meczu kontrolnym z Zagłębiem Sosnowiec. Zabraknie w nim kilku znaczących postaci.


W zaplanowanym na godz. 16 teście nie wystąpią: kapitan Maciej Wilusz, Hristijan Kirovski, Kamil Poźniak, Patryk Rachwał i Daniils Turkovs. To jednak nie martwi trenera Kamila Kieresia, dla którego najważniejsze jest zdrowie zawodników.

- Cała piątka zawodników ma drobne problemy wynikające w większości z urazów mechanicznych powstałych podczas kontaktu z przeciwnikiem w trakcie sparingów, w mniejszym zaś stopniu z urazów wynikających z obciążeń treningowych, których tak do końca nie da się uniknąć – mówi szkoleniowiec „Brunatnych”.  Te kontuzje wymagają kilkudniowej rehabilitacji, zawodnicy pozostają w treningu indywidualnym, więc zagrożenia dłuższej absencji nie ma. Trójka z nich, czyli Kirovski, Turkovs i Wilusz, mogłaby „na siłę” dziś wystąpić. Prawdę mówiąc bardzo by mi na tym zależało, zawodnicy także palą się do gry, ale rozsądek i wskazania lekarskie nakazują odczekać jeszcze 2-3 dni. Ważne jest to, że każdy z nich ma praktycznie w całości przepracowany ten pierwszy, trudny i bardzo ważny w aspekcie motorycznym etap.

Pomimo absencji wspomnianych zawodników trener Kiereś nie traci spokoju.

- Absencje zawodników są wliczone w pracę z drużyną, dotyczy to zarówno okresu przygotowawczego jak i okresu startowego, dlatego też skupiam się na pracy z szeroką kadrą zawodniczą, szukamy różnych rozwiązań personalnych na danych pozycjach, jak i ustawieniu w formacjach zespołu. Jest to zdecydowanie okres wersji roboczej i stwarzanie szansy na pokazywanie się wszystkim zawodnikom kadry w kontekście rywalizacji. Chcemy być przygotowani na różne sytuacje losowe czy też kartkowe, które nas mogą czekać w trakcie rundy. Budujemy swego rodzaju pewność, że każdy zawodnik kadry, będzie gotowy do gry w każdym momencie. Temu też służą takie sparingi jak dzisiejszy.

Zaplanowany na 120 minut (dwie jedenastki po 60 minut) sparing z Zagłębiem Sosnowiec rozpocznie się o godz. 16 na boisku ze sztuczną murawą za halą przy 1 Maja w Bełchatowie. Zapraszamy!

 

GKS-Wisla Plock

Punkt Obsługi Kibica (ul. 1 Maja - t. południowa)

14 - 20.03. nieczynny
693-364-466 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tabela I ligi

 

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY

Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY
belsport

© 2005-2013 GKS "Bełchatów" Spółka Akcyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: Arkadiusz Modliński.