-

PGE GKS

Bełchatów

Remis na koniec rundy

891270943.pngDrużyna PGE GKS Bełchatów remisem 2:2 z Drutex-Bytovią Bytów zakończyła rundę jesienną w I lidze, jednak już w następny piątek giekaesiacy rozpoczną rewanże.

"Brunatni" rozpoczęli pojedynek w Bytowie w mocno przemeblowanym składzie i przez pierwsze minuty ani oni ani gospodarze nie potrafili zagrozić bramce rywala. Sygnał do rozpoczęcia emocji dał w 25. minucie Marcin Flis, który strzałem obok słupka z około 11 metrów zaskoczył bramkarza Drutex-Bytovii. Asystę zaliczył Piotr Witasik. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Janusza Surdykowskiego z rzutu karnego po faulu na Chomiuku. Przy tym uderzeniu Paweł Lenarcik był bliski wybicia futbolówki, ale strzał był wystarczająco silny. W końcówce pierwszej połowy to bytowianie stworzyli jeszcze jedną groźną sytuację, ale na posterunku byli Lenarcik i Cverna.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla gospodarzy. Najpierw pojedynek z Adrianem Chomiukiem wygrał Lenarcik, ale w 58. minucie był bezradny przy precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Marka Opałacza. W kolejnych minutach trener Rafał Ulatowski robi dwie zmiany a jego zespół nie mając nic do stracenia przejęli inicjatywę. I zdobyli bramkę dającą jeden punkt, kiedy w zamieszaniu po rzucie rożnym wykonanym przez Marcina Flisa piłka wpadła do bramki a sędziowie jako strzelca wpisali Vaclava Cvernę, choć należy ją uznać jako gol samobójczy.

Tym samym PGE GKS Bełchatów pozostaje niepokonany na obcych stadionach od 11 września. Szansa na przedłużenie tej passy i wywalczenie jakże potrzebnych punktów już w piątek w Olsztynie.

Bytovia Bytów 2-2 PGE GKS Bełchatów
Janusz Surdykowski 37 (k), Marek Opałacz 58 - Marcin Flis 26, Václav Cverna 84

Bytovia: Tomasz Laskowski - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz - Adrian Chomiuk, Robert Mandrysz, Bartłomiej Poczobut, Bartłomiej Chojnacki (78. Artur Wojach), Artur Formela (88. Daniel Mąka) - Janusz Surdykowski, Michał Jakóbowski (71. Mateusz Klichowicz).

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Szymon Zgarda (67. Szymon Stanisławski), Seweryn Michalski, Václav Cverna, Marcin Flis - Aghvan Papikyan, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Jakub Serafin, Cezary Demianiuk (76. Łukasz Wroński) - Hieronim Gierszewski (88. Dawid Flaszka).

żółte kartki: Jakóbowski - Serafin.