-

PGE GKS

Bełchatów

Chojnice znów niezdobyte

2292617980.jpgPo raz drugi tej jesieni zespół PGE GKS Bełchatów wraca na tarczy z Chojnic. Tym razem w meczu 19. kolejki "Brunatni" ulegli Chojniczance 0:2 i przed przerwą zimową będą zajmować 9. miejsce w ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie mogli cieszyć się z bramki, kiedy z rzutu karnego celnie uderzył Przemysław Pietruszka. Chojniczanie poszli za ciosem i w 23. minucie wykorzystali jedną ze stworzonych w pierwszej połowie sytuacji. Strzelcem gola na 2:0 był Przemysław Czerwiński. Ta część spotkania należała do podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka. Tuż przed ostatnim gwizdkiem dobrym, technicznym strzałem Damiana Podleśnego próbował pokonać Łukasz Wroński, ale były golkiper GKS poradził sobie z tą próbą.

Po zmianie stron i roszadzie w składzie (Gierszewski za Demianiuka) gra PGE GKS Bełchatów wyglądała dużo lepiej, ale też i gospodarze uspokojeni wynikiem starali się kontrolować grę. Mimo to zespół Rafała Ulatowskiego ambitnie dążył do zdobycia kontaktowego gola, czego efektem były uderzenia Patryka Rachwała, w tym jedno w poprzeczkę, Seweryna Michalskiego, Hieronima Gierszewskiego czy Aghvana Papikyana. Niestety piłka ani razu nie wpadła do siatki Chojniczanki. Gospodarze także stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, ale ostatecznie wynik z pierwszej połowy już się nie zmienił.

Po rozegraniu 19 kolejek "Brunatni" będą przed przerwą zimową zajmować z dorobkiem 27 punktów 9. miejsce. Przed nimi jeszcze treningi do 11 grudnia. Potem nastąpi świąteczna przerwa a pierwsze zajęcia przed rundą wiosenną zaplanowano na 11 stycznia.

Chojniczanka Chojnice 2-0 PGE GKS Bełchatów
Przemysław Pietruszka 5 (k), Przemysław Czerwiński 23

Chojniczanka: 24. Damian Podleśny - 25. Wojciech Lisowski, 4. Piotr Kieruzel, 23. Damian Garbacik, 6. Przemysław Pietruszka - 21. Łukasz Kosakiewicz (85, 18. Jakub Mrozik), 15. Przemysław Czerwiński (88, 14. Dragan Jelič), 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski (68, 19. Bartłomiej Niedziela), 7. Rafał Grzelak - 20. Patryk Mikita.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 94. Marcin Flis - 20. Patryk Rachwał, 8. Lukáš Kubáň - 16. Aghvan Papikyan (84, 10. Dawid Flaszka), 21. Jakub Serafin (57, 66. Szymon Stanisławski), 11. Łukasz Wroński - 23. Cezary Demianiuk (46, 15. Hieronim Gierszewski).

żółte kartki: Garbacik, Mikita - Michalski, Kubáň, Cverna.