-

PGE GKS

Bełchatów

Na początek 0:1 i powroty

2779930369.pngW swoim pierwszym zimowym meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała w Gutowie Małym z Wartą Sieradz 0:1 (0:1). Na sztucznej płycie wystąpiły dziś dwa składy "Brunatnych".

W pierwszej połowie rozgrywanego przy bardzo mroźnej aurze meczu, o więcej niż jedną bramkę powinny pokusić się oba zespoły. Swoich sytuacji nie wykorzystał m.in. Dawid Flaszka a kilka strzałów z dystansu w wykonaniu bełchatowian odbiło się rywali lub ominęło światło bramki. Dość niespodziewanie w 16. minucie sieradzanie objęli prowadzenie, kiedy po strzale z dystansu piłka odbiła się od jednego z naszych zawodników i kompletnie zaskoczyła Pawła Lenarcika. Kilka minut później golkiper PGE GKS wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem Warty. Po zmianie stron i jedenastek nie było już tyle groźnych sytuacji. Z przodu "szarpał" Szymon Stanisławski, którego w akcjach ofensywnych wspierali głównie Damian Szymański i Cezary Demianiuk, ale "Brunatni" nie znaleźli na razie drogi do siatki rywala. A ten grał bardzo ambitnie i miał dwie szanse na pokonanie naszych bramkarzy. To był pożyteczny test po "wyjściu z siłowni" i możliwość obejrzenia giekaesiaków na nowych pozycjach.

Z różnych powodów nie mogli dziś wystąpić Aghvan Papikyan, Patryk Rachwał i Petr Zapalač. Na testach w Kluczborku oraz Radomiu przebywają odpowiednio Bartłomiej Bartosiak i Krystian Stolarczyk. Rehabilitację kontynuuje Norbert Misiak.

Na boisku po rehabilitacjach pojawili się z kolei Maciej Krakowiak i Damian Szymański, który pomimo tak długiej przerwy w grze prezentował się bardzo korzystnie w środku pola.

Składy PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik (22. Maciej Krakowiak) - Lukas Klemenz, Damian Michalski, Vaclav Cverna, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński, Lukas Kuban, Mikołaj Bociek, Marcin Flis - Dawid Flaszka - Hieronim Gierszewski

II połowa: Kamil Bruchajzer (67. Daniel Niźnik) - Szymon Zgarda, Seweryn Michalski, Marcin Wdowiak, Radosław Sareło - Albin Maciejewski, Piotr Witasik, Damian Szymański, Cezary Demianiuk - Patryk Nouri - Szymon Stanisławski