-

PGE GKS

Bełchatów

GKS - Raków 2:1 w piątym sparingu

732092212.JPGW rozegranym w Gutowie Małym meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów pokonał Raków Częstochowa 2:1 (2:0). Bramki dla drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia zdobyli: Grzegorz Baran (12., karny) i Mateusz Mak (15., karny) a dla gości Krzysztof Napora (73.)

W piątym zimowym meczu kontrolnym budowana na rundę wiosenną drużyna odniosłą swoje pierwsze zwycięstwo. Prawdziwe "wejście smoka" miał dziś Mateusz Mak, który po rehabilitacji wraca do pełnej dyspozycji. "Maczek" zdobył dzis bramkę, wypracował rzut karny przy trafieniu Grzegorza Barana i raz minimalnie chybił uderzając w słupek.

Największym pechowcem dzisiejszego meczu był dobrze dysponowany skrzydłowy Rafał Dzierbicki, który już w 7. minucie doznał urazu i został zmieniony przez innego testowanego Michała Świderskiego (ten nota bene korzystnie się zaprezentował). Od 80. minuty "Brunatni" grali w dziesięciu po drugiej żółtej kartce testowanego Mateusza Brozia.

W pierwszej połowie giekaesiacy byli zdecydowanie lepszym zespołem stwarzającym sporo sytuacji, jednak po raz kolejny w sparingach zawiodła skuteczność. Bełchatowianie mogli w tej części gry po raz trzeci uderzać z "wapna", ale sędzia, raczej niesłusznie, nie dopatrzył się faulu na Broziu.

Od 60. minuty na boisku w skłądzie PGE GKS Bełchatów przeważała już młodzież, co rywal potrafił wykorzystać zdobywając kontaktową bramkę. W końcówce, pomimo gry w osłabieniu, giekaesiacy stworzyli jeszcze 2-3 dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale wynik już się nie zmienił.