-

PGE GKS

Bełchatów

GKS - Stomil 1:2 w siódmym teście

1248975982.JPGW swoim siódmym meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała w Gutowie Małym ze Stomilem Olsztyn 1:2 (1:2). Bramka dla GKS padła w 39. minucie po strzale samobójczym.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Już w 20. sekundzie meczu piłka wylądowała na poprzeczce bramki Stomilu po uderzeniu Bartosza Widejki. W 20. minucie bramkę strzałem głową zdobył inny testowany w GKS zawodnik Rafał Kujawa, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Bramka dla olsztynian (Łukasz Suchocki, 31.) padła po nieporozumieniu Widejki z bramkarzem Wiktorem Baranowskim. Wyrównanie to także dzieło jednego z olsztynian, który po ostrej centrze testowanego Bartosza Żurka wbił piłkę do włąsnej bramki. Rozstrzygająca wynik meczu bramka padła w ostatniej sekundzie pierwszej połowy. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Janusz Bucholc.

W drugiej połowie zobaczyliśmy niemal zupełnie inną jedenastkę "Brunatnych". Oba zespoły nie stworzyły już bardzo klarownych sytuacji i wynik testu już się nie zmienił.

GKS I połowa (zaznaczeni testowani):

Wiktor Baranowski - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Bartosz Widejko -  Mateusz Mak, Kamil Poźniak, Patryk Rachwał, Bartosz Żurek - Kamil Wacławczyk - Rafał Kujawa

GKS II połowa (zaznaczeni testowani):

Krystian Paprocki - Raul Gonzalez, Szymon Sawala, Marcin Flis, Krzysztof Michalak - Michał Mak, Mikołaj Grzelak (70. Jakub Rozwandowicz), Grzegorz Baran, Bartosz Żurek (70. Michał Świderski) - Marcel Gąsior - Kamil Kamiński

W dzisiejszym teście nie zagrali m.in. trenujący indywidualnie Łukasz Grzeszczyk, Rafał Kosznik, Łukasz Madej i Mateusz Stąporski oraz narzekający na drobne urazy wynikające głównie z bliskich kontaktów ze sztuczną murawą Bartłomiej Bartosiak, Piotr Piekarski, Damian Podleśny, Piotr Witasik oraz Łukasz Wroński. Do domu wrócił testowany napastnik Łukasz Tumicz, który oczekuje na dalsze decyzje.