Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najbliższy mecz:
22. kolejka I ligi
ul. Gdańska 163
20.03.2016 r. 12:45

Zawisza

Bydgoszcz

-

PGE GKS

Bełchatów

Giekaesiacy promowali akcję "Bezpieczny dom"

1050376784.pngTrzej zawodnicy PGE GKS Bełchatów Marcin Flis, Łukasz Wroński i Paweł Zięba wzięli w niedzielę udział w zorganizowanym w galerii "Olimpia" specjalnym festynie pn. "Zgaś ryzyko". W akcji uczestniczył także Mamut - maskotka górniczego klubu.


Akcję „Bezpieczny dom” w Bełchatowie zorganizowano już po raz trzeci. W galerii „Olimpia” odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych, w których nagrodami były przede wszystkim czujki tlenku węgla, potocznie zwanego czadem. Akcję wspierali piłkarze PGE GKS-u Bełchatów oraz siatkarze PGE Skry Bełchatów. Na parkingu przy galerii odbył się pokaz przykładowej akcji ratowniczej – uwalnianie ofiary zakleszczonej w samochodzie. Dla dzieci największą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska samochodów bojowych straży pożarnej, zarówno z komendy powiatowej, jak i okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Strażacy tłumaczyli, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych w okresie zimowym, przestrzegali przed niewłaściwym eksploatowaniem instalacji wentylacyjnych, instruowali, jak uchronić dom od pożaru. Tylko w ostatnich trzech miesiącach na terenie kraju doszło do 536 zdarzeń z udziałem tlenku węgla, w których poszkodowanych zostało 218 osób, a pięć zmarło. W ubiegłych latach na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do kilku śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, dlatego też starostwo wspólnie ze strażą pożarną każdego roku apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności.

W sezonie grzewczym wzrasta zagrożenie zatrucia czadem, czyli tlenkiem węgla – silnie trującym gazem. Ponieważ jest lżejszy od powietrza, łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwiobiegu.

W układzie oddechowym człowieka tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną 210 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet śmierć,

Fot. Anna MrózŹródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie/ własne

GKS-Wisla Plock

Punkt Obsługi Kibica (ul. 1 Maja - t. południowa)

14 - 20.03. nieczynny
693-364-466 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tabela I ligi

 

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY

Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY
belsport

© 2005-2013 GKS "Bełchatów" Spółka Akcyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: Arkadiusz Modliński.