PGE GKS

Bełchatów

III Liga: Remis z liderem, niecodzienne bramki (akt.)

Multithumb found errors on this page:

1556235677.JPGW rozegranym na drugim boisku treningowym meczu 32. kolejki III Ligi łódzko-mazowieckiej PGE GKS II Bełchatów zremisował z liderem tych rozgrywek Bronią radom 2:2 (2:2). Dwie bramki z tego spotkania zapamiętamy z pewnością na długo.

Składająca się dziś głównie z zawodników kadry pierwszego zespołu drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów zaczęła mecz z Bronią najgorzej jak się da, tracąc bramkę już w drugiej minucie po strzale głową Pawła Ankurowskiego. Rywale osiągnęli pewną przewagę, ale nie potrafili pokonać Damiana Podleśnego, który jak się później okazało, stał się bohaterem spotkania ratując kilkakrotnie swój zespół przed utratą bramek, często w sytuacjach sam na sam.

W 21. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Giekaesiacy na zasadach fair play mieli oddać rywalom piłkę. Po wyrzucie z autu futbolówkę dalekim lobem zza połowy do bramkarza Broni skierował Kamil Poźniak. Ta niesiona wiatrem przeleciała nad golkiperem gości i wpadła do siatki. Po chwili konsternacji, oklasków zaskoczonej publiczności i wskazówce trenera Krystiana Kieracha, giekaesiacy "oddali" radomianom bramkę, pozwalając, by Mariusz Marczak przebiegł od połowy boiska i wkopnął piłkę do bramki nieinterweniującego Podleśnego. Brawo dla naszej drużyny za tę postawę.

Przed końcem pierwszej połowy po zgraniu piłki przez Kirovskiego bramkarza Broni uderzeniem głową lobuje skutecznie Andreja Prokić i ustala wynik meczu, bowiem więcej goli już w tym meczu nie zobaczyliśmy. A szans ku temu było w drugiej połowie bez liku - w większości dla radomian, którzy w sumie zdobyli jeszcze trzy bramki, ale wszystkie były strzelone z pozycji spalonej.

PGE GKS II Bełchatów - Broń Radom 2:2 (2:2)