-

PGE GKS

Bełchatów

IV liga: Hattrick Maciejewskiego

3819408835.JPGDrużyna PGE GKS II Bełchatów wygrała w wyjazdowym meczu 11. kolejki IV ligi z Omegą Kleszczów 4:2 (1:1). W tym emocjonującym starciu kolejne bramki do swoich bogatych kolekcji zdobyli Albin Maciejewski i Krystian Pałczyński.

Lepiej dzisiejszy pojedynek na szczycie rozpoczęli bełchatowianie, którzy już w 7. minucie wywalczyli rzut karny po faulu na Jakubie Paluszkiewiczu. "Jedenastkę" wykonywaną przez Pawła Ziębę do boku wybił wprawdzie golkiper Omegi, ale po chwili futbolówkę zacentrował na głowę Krystiana Pałczyńskiego Maciej Łabędzki i ten pierwszy nie miał problemu do wbicia jej głową do siatki. W kolejnych minutach "Brunatni" zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje, w tym raz trafiając w poprzeczkę, a to zemściło się w 40. minucie, kiedy po rzucie wolnym jeden z zawodników gospodarzy pokonał strzałem głową Kamila Bruchajzera.

Jak to ostatnio bywa w meczach naszych rezerw, worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 66. minucie piłkę po po odbitym strzale Zięby dobija Albin Maciejewski. Sześć minut później po rzucie karnym wyrównuje Omega. Bełchatowian na prowadzenie 3:2 wyprowadza jednak w 78. minucie Maciejewski, który na koniec dobija rywali z Kleszczowa w doliczonym czasie gry bramką po podaniu Piotra Góralczyka.

Omega Kleszczów - PGE GKS II Bełchatów 2:4
Bramki dla GKS: Krystian Pałczyński 8. (as. Maciej Łabędzki), Albin Maciejewski 66., 78. i 90+3 (as. Piotr Góralczyk)

Skład PGE GKS II:

Kamil Bruchajzer - Jakub Paluszkiewicz, Damian Michalski, Marcin Wdowiak, Marcin Szóstakiewicz - Mikołaj Bociek (82. Kacper Szafrański), Michał Sitarz - Paweł Zięba (66. Piotr Góralczyk), Krystian Pałczyński (89. Grzegorz Kowalski), Cezary Nowiński (46. Albin Maciejewski) - Maciej Łabędzki

W rezerwie pozostali: Dawid Kuźma, Patryk Nouri, Piotr Góralczyk, Bartosz Wrzosek, Grzegorz Kowalski i Kacper Szafrański

Następny mecz ligowy nasze rezerwy rozegrają u siebie już w niedzielę 4 października o godz. 12 a rywalem będzie ponownie zespół z powiatu bełchatowskiego - Astoria Szczerców. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!