-

PGE GKS

Bełchatów

PGE GKS 5:1 Skra w sparingu

1997824622.JPGW rozegranym na stadionie przy Sportowej 3 meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów wygrał ze Skrą Częstochowa 5:1 (2:0). To pierwszy z trzech testów okresu roztrenowania.

Informacje i zdjęcia wkrótce

PGE GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 5:1 (2:0)
15. sam., 35. sam., 62. Michał Mak, 66. Mateusz Mak, 73. Michał Mak - 58. Łukasz Pietrasiński

Już w 10. minucie piłkę po strzale głową Grzegorza Barana do bramki wbił Michał Maka, ale sędziowie jej nie uznali. Pierwsza prawidłowa bramka dla gospodarzy padła po strzale Michała Maka z kilku metrów i odbiciu się piłki od rywala, co zmyliło golkipera Skry. Drugie trafienie to także dzieło zawodnika gości, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki po sprytnym uderzeniu Piotra Witasika. W 30. minucie kontuzjowanego Grzegorza Barana zastąpił Paweł Zięba.

W 53. minucie rzutu karnego po faulu na Kamiłu Wacławczyku nie wykorzystał Mateusz Mak. Pięć minut później honorowe trafienie zaliczyła drużyna Skry po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

Gospodarze szybko odpowiedzieli dwiema bramkami. Najpierw prostopadłe podanie Wacławczyka na gola zamienił Michał Mak, by po czterech minutach idealnie podać do swego brata, Mateusza a ten nie miał już problemu z trafieniem do siatki rywala. Ostatnie trafienie sparingu to akcja Wacławczyk-Basta-Michał Mak, który we właściwym momencie dołożył nogę w polu karnym i po raz ostatni pokonał bramkarza gości z Częstochowy.

PGE GKS Bełchatów:

Arkadiusz Malarz (60. Paweł Lenarcik)- Adrian Basta (75. Łukasz Bąkowicz), Przemysław Szymiński (testowany), Maciej Wilusz, Krzysztof Michalak - Mateusz Mak (70. Filip Rośniak), Piotr Witasik (75. Krystian Stolarczyk), Grzegorz Baran, Michał Renusz (60. Damian Gul) - Kamil Wacławczyk - Michał Mak

Pozostali zawodnicy pierwszej drużyny zostali wyznaczeni do sobotniego meczu III Ligi z Mechanikiem Radomsko.

Z powodu urazu nie wystąpił dziś Patryk Rachwał.

Skra Częstochowa:

(I połowa) Adrian Woszczyna - Marcin Kowalski, Piotr Mastalerz, Jakub Steuer, Bartłomiej Rorat - Kamil Sobala, Bartosz Semeniuk, Adrian Musiał, Łukasz Reinhard, Dariusz Zawadzki - Rafał Skwarczyński. (II połowa) Denis Stanek - Piotr Mastalerz, Mateusz Woldan, Jakub Steuer, Marcin Kowalski - Dawid Niedbała, Adrian Musiał (62 Konrad Skoczylas), Michał Suślik, Dariusz Zawadzki (65 Krystian Konieczny), Łukasz Reinhard (55 Paweł Nowak) - Kamil Sobala (53 Łukasz Pietrasiński).