-

PGE GKS

Bełchatów

Sparingowa wygrana w Kleszczowie

1446289901.JPGW rozegranym w Kleszczowie pierwszym tej zimy meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów pokonał MKS Kluczbork 4:1 (3:1). Bramki dla "Brunatnych" zdobyli: Michał Renusz (10.), Daniils Turkovs (16., 27.) i Andreja Prokić (85.).

W pierwszej połowie rozgrywanego w bardzo niskiej temperaturze spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni Kamila Kieresia, którzy w niecałe pół godziny wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Renusz zdobył bramkę po podaniu Turkovsa a przy bramkach Łotysza asystowali Mateusz Mak i Renusz. W 31. minucie nasza defensywa dała się raz zaskoczyć i do przerwy wynik brzmiał 3:1 dla PGE GKS.

Po przerwie wystąpiła już praktycznie nowa jedenastka zawodników a trzy zmiany, w tym dwie na pozycjach, nastąpiły w 70. minucie. W tej części gry żadna z drużyn nie stworzyła zbyt wielu klarownych sytuacji a ostatnia bramka spotkania padł po przytomnym zachowaniu Prokicia w zamieszaniu podbramkowym MKS-u.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Damian Podleśny - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Bartosz Turniak, Krzysztof Michalak - Mateusz Mak, Kamil Wacławczyk, Grzegorz Baran, Michał Renusz - Bartłomiej Bartosiak - Daniils Turkovs

II połowa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Turniak (70. Łukasz Wroński), Szymon Sawala, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (70. Michał Mak), Patryk Rachwał, Damian Szymański, Andreja Prokić - Kamil Poźniak - Michał Mak (70. Patryk Rynkiewicz)

W dzisiejszym teście nie wystąpili trenujący indywidualnie Marcin Flis i Piotr Witasik oraz Hristijan Kirovski, który złapał infekcję i musi odpocząć od zajęć.