-

PGE GKS

Bełchatów

Zapaśnicy GKS w dobrej formie

Zawodnicy sekcji zapasów GKS "Bełchatów" SSA zdobywają kolejne medale. W ślad za starszymi kolegami podążają także młodsi zawodnicy, którzy okazali się najlepsi spośród uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego.

Trzy medale zdobyli zapaśnicy GKS w Turnieju Makroregionu Polski Centralnej w stylu grecko-rzymskim. Złoto dla naszego klubu zdobył Daniel Stępień a brązowe medale wywalczyli Michał Troczyński i Damian Proszak.

Wspomniany Daniel Stępień zdobył także złoto w ogólnopolskim turnieju w Kartuzach. W tych zawodach srebrny medal przypadł Damianowi Proszakowi.

Wspaniale spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, którzy zdobyli Puchar w klasyfikacji szkół naszego województwa w zapasach w stylu grecko-rzymskim. Turniej Młodzieży Województwa Łódzkiego odbył się w Piotrkowie Trybunalskim a zawodnicy GKS Bełchatów wykazali się tam bardzo dobrą techniką rzutów przez biodro i przez ramię, które demonstrowali podczas walk turniejowych.

Indywidualnie medale zdobywali:

- złoty - Daniel Stępień (waga papierowa)
         - Mateusz Osowski (waga super ciężka)
- brązowy - Filip Wlazłowski (waga musza)
              - Marcel Warda (waga kogucia)

Tuż za podium uplasowali się: Damian Rybka, Dawid Papuga, Mateusz Hochman, Dawid Stasiak, Szymon Mielczarek oraz Dawid Teslar. Bardzo dobrze walczył także Piotr Zerka, który jednak po drugiej walce z powodu kontuzji został wycofany z rywalizacji.